Ewa Solarz na 8 Mistrzostwach Świata Kungfu

wpis w: Newsy | 0

W dniach 14-19 czerwca 2019r w Chinach w mieście Emeishan odbyły się 8 Mistrzostwa Świata Kungfu. W mistrzostwach wzięło udział ponad 5 tysięcy zawodników z całego świata prezentując wszystkie możliwe style wushu w kategoriach ręcznych jak i z bronią.
Ewa Solarz, reprezentantka kadry polski w konkurencjach taijiquan, na co dzień trenerka i zawodniczka rzeszowskiego Klubu Nan Bei Tygrys na mistrzostwach świata w Emei startowała w konkurencjach Other Taijiquan prezentując tradycyjną formę stylu Sun oraz w konkurencji Yang Style Taiji Jian prezentując formę z mieczem. Ewa, pomimo otrzymania wysokich not sędziowskich nie zdołała uzyskać miejsc medalowych. Zdobyte miejsca 7 i 8 stawiają ją jednak w pierwszej 10 najlepszych zawodników na świecie.
8 Mistrzostwa Świata Kungfu dawały ogromną możliwość zobaczenia każdego stylu wushu, poznania najlepszych zawodników z całego świata, a także dawały możliwość promocji własnego kraju i ich reprezentantów. Wyjazd Ewy Solarz został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Rzeszów. Serdecznie dziękujemy!

 

received_329847094582941

rze