Klub Sportowy „Nan Bei – Tygrys”

z siedzibą w Rzeszowie został wpisany do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w lutym 2011 r. lecz początek działalności jako Szkoła Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei” przypada na rok 1994 kiedy na zaproszenie założycieli szkoły Alicję i Roberta Mrózka mistrz chińskich sztuk walki p. Zhang Feng Jun po raz pierwszy przyjechał do Rzeszowa. Szkoła działała w strukturach Polsko- Chińskiego Stowarzyszenia Wushu „Nan – Bei”. Od 2002 roku szkoła rozpoczęła samodzielną działalność pod nazwą „Nan Bei – Tygrys”.

Celem działania Stowarzyszenia jest przede wszystkim popularyzacja sztuk walki Wushu zgodnie z wielowiekowa tradycją, upowszechnianie i propagowanie sportu oraz rekreacji ruchowej w każdej grupie wiekowej, propagowanie zdrowego stylu życia.

Od 1999 roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach organizowanych przez Polski Związek Wushu. Od tamtej pory nasi zawodnicy kilkakrotnie w ciągu każdego roku osiągają duże sukcesy zdobywając miejsca na podium w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej różnych kategoriach wiekowych, prezentując formy z rozmaitymi rodzajami tradycyjnej broni chińskiej. Odnoszone od kilku lat sukcesy stały się powodem postrzegania Klubu na tle kraju, jako jednego z najmocniejszych ośrodków gwarantujących nie tylko wysoki poziom szkolenia ale także miejsce, gdzie przywiązuje się wyjątkową dbałość o kulturę osobistą ćwiczących.

Klub posiada nie tylko sekcję zawodniczą, ale także kilkudziesięcioosobową grupę podzieloną na sekcje: dzieci w wielu 6 – 11 lat, młodzieży ćwiczących dynamiczną odmianę Wushu wywodzącą się z legendarnego Klasztoru Shaolin oraz osób dorosłych ćwiczącą Tai Chi (taiji), traktujących treningi jako znakomitą gimnastykę podnoszącą kondycję organizmu i eliminującą dolegliwości wieku.

 

Mistrz Zhang Feng Jun

Pan Zhang Feng Jun jest wybitnym ekspertem chińskiej sztuki walki Wu Shu. Stale doskonali swoje umiejętności od ponad 40 lat.

W wieku 10 lat rozpoczął naukę stylu Shaolinquan w szkole mistrza Li Yong Wang'a, u którego ćwiczył aż do ukończenia szkoły średniej. Następnie wstąpił do Chińskiej Akademii Wu Shu w Pekinie, gdzie uczył się różnych stylów Wu Shu. Szczególnie upodobał sobie styl Shaolinquan, który doskonalił pod okiem mistrza Xie Zhi Kui a także style wewnętrzne: Baguazhang i Hsing-I (mistrz Sun Zhi Jun), Chen Taichi (mistrz Feng Zhi Qiang). W krótkim czasie dał się poznać jako wybitnie zdolny i sumienny uczeń, ćwiczący po kilka godzin dziennie, poza zajęciami obowiązkowymi na uczelni.
Jako "TUDI" (najbliższy uczeń mistrza) spędzał wszystkie wolne chwile w domach swoich mistrzów, poznając najbardziej strzeżone tajemnice Wu Shu. W tym też czasie zapoznał się z podstawami chińskiego masażu leczniczego oraz Qigong'u.Mistrz Zhang Po ukończeniu Akademii Wu Shu rozpoczął pracę w Instytucie Wu Shu w Pekinie, gdzie nadal pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności w sztuce walki i Qigong.

Jednocześnie podjął pracę w Chińskim Zrzeszeniu Wu Shu pełniąc funkcję jednego z głównych organizatorów zawodów krajowych oraz międzynarodowych w Wu Shu na terenie Chin.

Obecnie Mistrz Zhang Feng Jun na stałe mieszka w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia Kung Fu oraz leczy za pomocą sprawdzonych metod tradycyjnej chińskiej medycyny. Uczniowie mieszkający w Warszawie mogą regularnie uczestniczyć w prowadzonych przez niego zajęciach. Adepci z innych miast mogą uczestniczyć w regularnych seminariach oraz obozach.

Po zdaniu egzaminu w Chinach w sierpniu 2003 roku Mistrz otrzymał zaszczytny stopień Mistrzowski 7 Duan co potwierdzone zostało poniższym certyfikatem.

Trener Robert Mrózek

Trener klasy drugiej wushu z licencją Polskiego Związku Wushu.

Posiada stopień mistrzowski II Duan przyznany przez Polski Związek Wushu.
Członek Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Wushu. Sędzia klasy III Polskiego Związku Wushu. Trener medalistów Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego 2012 r., Mistrzów Europy Wushu Tradycyjnego 2013r., I Mistrzostw Europy Taijiquan 2014 r., Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego, Chizou, Chiny 2014r., Mistrzostw Świata Taijiquan Chengdu, Chiny 2014r.,

Trener Reprezentacji Polski na I Mistrzostwa Świata Taijiquan, Chengdu, Chiny 2014 r. Trener wielokrotnych Mistrzów i Wicemistrzów Polski w wielu odmianach i konkurencjach wushu, którzy nieprzerwanie zdobywają mistrzowskie tytuły od 2005 roku.

Posiada wieloletnią praktykę w zakresie Wushu. W latach 2001 – 2008 był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Wushu w konkurencjach Taolu m. in.: Formy tradycyjne Północne, Formy ręczne Taijiquan, Formy z bronią chińską. Od wielu lat z powodzeniem przygotowuje zawodników do zawodów rangi krajowej i międzynarodowej w wielu konkurencjach Wushu. Uczeń chińskiego Mistrza Zhang Feng Juna.

Poza działalnością wyczynową i sportową, poprzez swoje zajęcia Robert Mrózek w praktyce wdraża założenia kultury fizycznej i zamiłowanie do aktywności ruchowej jako pierwszorzędnego czynnika sprzyjającego zdrowiu człowieka niezależnie od wieku. Popularyzuje Wushu jako sport i rekreację poprzez inicjowanie pokazów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje kursy, szkolenia, obozy wushu i qigong dla różnych grup wiekowych. Obecne poszerza swoja wiedzę z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Trener Ewa Solarz

Instruktor wushu z licencją Polskiego Związku Wushu. Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją Tai Chi. Sędzia klasy III Polskiego Związku Wushu. Mistrzyni Świata w konkurencji Taijijian 32 na I MŚ Taijiquan w Chengdu, Chiny 2014 rok., III miejsce w klasyfikacji wszystkich form Taijijian (Tai Chi z mieczem) na I MŚ Taijiquan w Chengdu, Chiny 2014 r.
Wushu trenuje od 2001 r. Od 2004 roku regularnie startuje w zawodach sportowych Wushu krajowych oraz międzynarodowych. Jest zawodniczką z największą ilością tytułów Mistrza Polski w klubie. Od 2012r. powołana do Kadry Polski PZWushu, uczestniczka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2012r., Mistrzostwach Europy Taijiquan w Ruminii i Mistrzostw Świata Taijiquan w Chinach w 2014r. Posiada wieloletnią praktykę instruktorską w grupach shaolin kungfu dla dzieci i młodzieży, oraz taijiquan i qigong dla osób dorosłych.

Nagrody i wyróżnienia Ewy z ostatnich lat:

2014 - Nagroda Ministra Sportu za zajęcia III miejsca na MŚ Taijiquan w konkurencji Taijijian.

2014 - Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za wysokie wyniki sportowe w 2013 roku.

2012 - Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za wysokie wyniki sportowe w 2011 roku.

Trener Ewa Pawłowska

Jest instruktorem sportu Wushu - specjalność Taiji z licencją Polskiego Związku Wushu. Taiji trenuje od 2011 roku, a od 2013 roku regularnie startuje w zawodach sportowych. Jest wielokrotną srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Polski Wushu w konkurencjach Taiji: formy ręczne, formy z mieczem i z szablą.
Na Pierwszych Mistrzostwach Świata Taijiquan w Chengdu w Chinach w 2014 roku, zdobyła IV miejsce w konkurencji Taiji Yang 24 i IV miejsce w konkurencji Taijijian 32 (Taiji z mieczem).
Na World Leisure Games 2015 w Chingdao w Chinach zdobyła dwa srebrne medale w konkurencjach: Taiji Yang 40 i Taijijian 32. Ma kilkuletnie doświadczenie instruktorskie w pracy z grupami Taijiquan dla osób dorosłych.